Thursday, Dec 14th

Son Güncelleme:02:34:22 PM GMT

RSS
Buradasınız: HABERLER Diş Teknisyenliği Haberleri Diş Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu Kuruldu

Diş Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu Kuruldu

E-posta Yazdır PDF


Temelleri Labotek Kongresi’nde atılan ve diş teknisyenlerini bir araya   toplayacak olan federasyon resmen kuruldu.

 

 Diş Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu’nda kurucu arasında; Cevdet Aslan(Eskişehir Diş Teknisyenler Derneği Başkanı) Ednan Arslan(Ankara Diş Protez Laboratuar ve Diş Protez teknisyenleri Derneği Başkanı) Mehmet Uçan (Konya Diş Teknisyenler Derneği Başkanı) Şahin Kösegil (Gaziantep diş Teknisyenleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi) Erdal Akça ( Mersin Diş Teknisyenleri Derneği Başkanı) adlı isimler yer alıyor.


Federasyonun kurulmasında ki amaç meslek mensuplarına mesleki, sosyal, teknik ve ekonomik yönden rehberlik edebilmek. Derneğin bir diğer amacı da yurt dışında söz sahibi olabilmek, uluslar arası entegrasyonu sağlayabilmek.

Federasyonun kurulmasıyla haksız rekabeti önleyeceklerini söyleyen kurucu üyeler mesleki ahlaka ve kurallara uygun, planlı ve verimli gelişmesini sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdiler. Bu küresel rekabet ortamında meslek mensuplarına iş birliği alanları yaratacaklarını ve ulusal çıkarlar doğrultusunda hareket edeceklerini eklediler.
Faaliyet alanlarının yurt içi ve yurt dışı olduğunu gerekirse benzer amaçlı derneklerden, federasyon ve konfederasyonlarla iş birliği içerisinde olacaklarını belirttiler.

Teknisyenler, bu federasyonun kurulmasıyla daha güçlü daha sistemli, daha verimli, daha bilinçli bir çalışma ortamının sağlanacağına, haksız rekabetin azalacağını düşünüyorlar.

 Bu küresel rekabet ortamında meslek mensuplarına iş birliği alanları yaratacaklarını ve ulusal çıkarlar doğrultusunda hareket edeceklerini eklediler.
Faaliyet alanlarının yurt içi ve yurt dışı olduğunu gerekirse benzer amaçlı derneklerden, federasyon ve konfederasyonlarla iş birliği içerisinde olacaklarını belirttiler.

Yorum ekle

Yorum yazan her kişinin Ip adresinin kaydedildiğini ve herhangi bir kanuni takipte bu bilginin, gereken merciilere verileceğini unutmayın!


Güvenlik kodu
Yenile